Skip links

Granty na innowacje

Miło nam poinformować, że przygotowany przez nas wniosek, którego realizatorem są Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner oraz Zamek Cieszyn otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

W ramach projektu prowadzone będą tzw. inkubatory innowacji społecznych w temacie dostępności, który na potrzeby konkursu jest rozumiany jako dostępność produktów lub usług dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji. Do zakresu obowiązków inkubatora będzie należało poszukiwanie najciekawszych nowatorskich inicjatyw w ww. temacie, udzielenie niezbędnego wsparcia innowatorom społecznym, w tym w formie grantu, aby mogły się one rozwinąć w konkretne rozwiązania, a na końcu wdrożenie do praktyki tych przedsięwzięć, które w trakcie testowania sprawdzą się najlepiej.

Z tej okazji, 25 września w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/inwestycje-rozwoj/czy-da-sie-jezdzic-wozkiem-po-gorach–granty-na-usprawnienia-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia